Jakie zalety dla mieszkańców ma transmisja na żywo z obrad rady miasta?

mówca

Dostęp do aktualnych informacji ma w dzisiejszych czasach duże znaczenie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z możliwości oglądania obrad organów samorządowych w formie online. Co ważne istnieją przepisy prawne, które nakładają na wskazane podmioty konieczność prowadzenia odpowiedniej transmisji. Dlaczego warto korzystać z takiej możliwości? I jakie ma to znaczenie dla wszystkich mieszkańców? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Wymagania prawne

Według polskiego prawa transmitowanie obrad, czyli przesyłanie obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym jest obowiązkiem nałożonym na jednostki samorządu terytorialnego. Nadawcą takiego komunikatu audiowizualnego powinno być biuro danej instytucji, w tym przypadku biuro rady miasta. Transmisja powinna zostać zapisana w formie umożliwiającej jej ponowne odtworzenie. Musi być także bezpłatna i dostępna bez ograniczeń. Co ważne, prowadzenie takiej relacji jest obowiązkiem, a podawanie tłumaczeń, takich jak nieposiadanie odpowiedniego sprzętu, nie może zostać uznane za zasadne.  

Ustawa ze stycznia 2018 roku, w której możemy znaleźć omówione powyżej przepisy została stworzona, by zwiększyć udział obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Całość obrad ma być jawna i powszechnie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.  

Transmisja na żywo z obrad rady miasta – dlaczego warto?

Dlaczego każdy mieszkaniec powinien korzystać z takiej transmisji? Przede wszystkim dlatego, że jest ona ważnym źródłem aktualnych informacji o tym, co dzieje się na danym obszarze. Jest świadectwem tego, jak działają wybrane przez nas władze, jaka jest ich polityka, a także jakie są ich plany i cele. Dzięki uczestniczeniu w obradach rady miasta online stajemy się bardziej świadomymi uczestnikami życia publicznego, a nasze poczucie przynależności wzrasta. Zyskujemy też pewność, że wszelkie decyzje są jawne, transparentne i zapadają na forum publicznym. Dodatkowo ta nowa metoda pozwala nam oglądać transmisję bez wychodzenia z domu, co jest wygodnym i – co ważne w dzisiejszych czasach – bezpiecznym rozwiązaniem. 

Nasza oferta

Prowadzenie transmisji z obrad rady miasta jest więc nie tylko koniecznością, ale także doskonałym sposobem na stworzenie większego zaufania społecznego i rosnącego zaangażowania. Aby zadbać o wysoką jakość przekazu, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. 

Firma aztv.pl to lider w kwestii prowadzenia transmisji internetowych na żywo. Jedną z naszych najważniejszych usług jest wideokonferencja sesji rady gminy czy miasta, czyli profesjonalnie przygotowana transmisja na żywo, w której może uczestniczyć jednocześnie wiele osób w czasie rzeczywistym. Co ważne, oferujemy także możliwość automatycznej transkrypcji, a więc mechanicznie dodawanych napisów. 

Naszą specjalną usługą jest tzw. Panel Radnego, w którym selekcjonowane są wszystkie materiały z sesji. Ciekawym rozwiązaniem jest wysłanie powiadomień SMS o tym, że nowe dokumenty zostały dodane do profilu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *