Gdzie obejrzeć transmisję z mszy świętej?

  • by
kobieta modli się

Msza święta to podstawowy element życia duchowego każdego katolika. Obecność na niedzielnej mszy jest obowiązkiem każdej wierzącej osoby i sposobem świętowania tego szczególnego dnia, dlatego nowoczesne transmisje w czasie rzeczywistym tych sakramentów są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich wiernych, którzy z powodów osobistych nie mogą brać w nich bezpośredniego udziału. Oglądanie transmisji mszy świętej na żywo jest nazywane uczestnictwem z oddalenia i jest dopuszczalne przez Kościół Katolicki.

Jak należy brać udział w transmisji z mszy świętych, aby było to pełne doświadczenie?

Aby uczestniczyć w mszy świętej, nie wystarczy obejrzeć i wysłuchać jej przebiegu. Transmisja na żywo nie jest tym samym, co aktywne uczestnictwo w tym sakramencie, jednak jeżeli dobrze się do niej przygotujemy, może doskonale ją zastępować. Wierni, którzy oglądają taką transmisję, muszą być na niej całkowicie skupieni. Nic nie może odrywać ich od przeżywania tego ważnego sakramentu. Uczestnictwo z oddalenia wymaga pełnego zaangażowania, aby miało jakiekolwiek duchowe znaczenie. Ważne jest, żeby wierny miał pozytywne nastawienie duchowe do tej formy uczestnictwa w liturgii oraz aby pragnął Komunii. Nie mniej istotne jest także odpowiednie wzbudzenie intencji, gdyż kluczową kwestią jest wewnętrzne nastawienie, a nie zewnętrzne gesty.

Mimo iż wiele osób czuje się nieswojo, klękając albo modląc się przed ekranem telewizora czy komputera, to jest to tożsame z klękaniem albo modleniem się w kościele. Wierni powinni pamiętać, że obraz elektroniczny jest tym samym, co obraz namalowany na płótnie, a więc modlenie się przed ekranem, na którym oglądamy transmisję na żywo z mszy świętej, nie różni się niczym od modlenia się do obrazów, na których przedstawieni są święci.

Gdzie transmitowane są msze święte?

Przed erą Internetu jedyne transmisje mszy świętych były dostępne w telewizji, dzisiaj wierni mają o wiele więcej możliwości. Najpopularniejsze są obecnie streamingi na żywo mszy świętych, które można oglądać na serwerach strumieniowych oferowanych przez naszą firmę. Dzięki nim wierni mogą uczestniczyć w mszach odprawianych w ich parafiach, z którymi są najsilniej związani emocjonalnie i duchowo. Usługa ta wyróżnia się przede wszystkim najwyższą jakością przekazywanego obrazu i dźwięku oraz bezpieczeństwem. Korzystając z naszych usług, możliwe jest profesjonalne transmitowanie na żywo mszy, a także innych ważnych wydarzeń kościelnych.

Aby móc udostępniać swoim parafianom streaming mszy świętej, konieczne jest zamontowanie kamery internetowej we wnętrzu kościoła oraz dostęp do Internetu. Późniejsza obsługa i koordynowanie wszystkich procesów związanych z transmitowaniem mszy w czasie rzeczywistym jest wykonywane przez naszych pracowników, którzy dysponują odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu świadczenia usług streamingowych. Udostępnianie parafianom mszy w czasie rzeczywistym to doskonała propozycja szczególnie dla osób, które nie mogą osobiście stawić się w kościele ze względu na problemy zdrowotne lub sprawowanie opieki nad swoimi chorymi bliskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *